Regulamin| Mapa strony| Kontakt
Pomoc

(na górę strony) Jak zarejestrować się w serwisie?

Proces rejestracji składa się z trzech kroków:

Krok 1. Wybór unikatowego loginu (nazwy użytkownika, identyfikatora), który będzie wykorzystywany do dalszego procesu logowania, w celu uzyskania dostępu do opcji licytacji lub dodawania nowych aukcji.

Wymagania wobec loginu: powinien rozpoczynać się od litery, powinien składać się wyłącznie z liter, cyfr oraz znaku podkreślenia (nie może zawierać pozostałych znaków specjalnych). Wielkość liter w podanym loginie nie jest rozróżniana.

Wybór typu zakładanego konta (osoba prywatna lub firma), dzięki czemu będziesz mógł zamieszczać np. ogłoszenia udostępniając dane firmy, co stanowi jej reklamę. Dane osoby prywatnej nie będą udostępniane publicznie (będą udostępniane wyłącznie kontrahentom).

Krok 2. Wprowadzenie wymaganych danych osobowych lub danych firmy (wraz z danymi osoby upoważnionej do utworzenia i zarządzania kontem w serwisie), w celu jednoznacznej identyfikacji użytkowników systemu oraz hasła, które będzie służyło do uwierzytelniania użytkownika w serwisie.

Wymagania wobec hasła: powinno zawierać co najmniej 6 znaków, powinno się składać wyłącznie z liter i cyfr, wielkość liter w haśle jest rozróżniana.

Krok 3. Potwierdzenie rejestracji poprzez wywołanie odnośnika wysłanego na podany adres e-mail.

(na górę strony) Jak zalogować się w serwisie?

Logowanie polega na wpisaniu nazwy użytkownika oraz hasła podanych w procesie rejestracji.

Problemy z logowaniem?

Konto nieaktywne - oznacza, że proces rejestracji nie został ukończony. Należy sprawdzić w skrzynce e-mail (o adresie podanym w trakcie rejestracji), czy jest w niej list od naszego serwisu z linkiem aktywującym konto. Jeśli go nie ma w skrzynce odbiorczej ani w skrzynce SPAM, należy na stronie logowania do serwisu wybrać opcję ponownego przesłania linku aktywującego konto. W tej opcji zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail użytego w trakcie rejestracji. Dostarczenie e-mail'a z linkiem aktywacyjnym może potrwać kilka minut.

Nieprawidłowy login lub hasło - oznacza, że podane przez Ciebie dane są w którymś polu (lub w obu) są niepoprawne. Sprawdź, czy nie masz włączonego klawisza "Caps Lock". Przypominamy, że wielkość liter w loginie nie jest istotna, natomiast w haśle jest rozróżniana. Jeśli nie pamiętasz hasła do swojego konta, możesz wybrać opcję wygenerowania nowego hasła. Zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail użytego w tracie rejestracji, po czym nowe hasło zostanie przesłane w ciągu kilku minut na Twoje konto e-mail. Po zalogowaniu się w serwisie Bazar-pracy.pl, możesz zmienić hasło wybierając opcję "Twoje konto", a następnie "Zmień hasło".

(na górę strony) Jak poprawnie dodać aukcję?

1. Wybór kategorii i branży

Aby Twoje ogłoszenie trafiło do potencjalnych klientów, ważny jest poprawny wybór kategorii oraz branży, w której będzie się ono znajdowało.

Po kliknięciu na wybranej nazwie kategorii ogłoszenia w polu "Kategorie" w polu "Branże" zostaną wyświetlone odpowiadające im branże. Należy wtedy wybrać (klikając na nazwie) jedną z nich - najbardziej pasującą do usługi, której dotyczy ogłoszenie.

2. Obszar świadczenia usługi

Zależnie od rodzaju usługi, można wybrać różne obszary jej świadczenia:

- opcja "Cała Polska" - ostatnia pozycja w "Obszarze świadczenia usługi". Jeśli usługa ma być świadczona np. zdalnie lub możliwa jest wysyłka czy dojazd na obszarze całego kraju.

- opcja "Całe województwo" - po wybraniu z listy nazwy województwa pojawi się pod nim pole "Powiat", w którym należy wybrać znajdującą się na pierwszym miejscu opcję "Całe województwo"

- opcja "Powiat" - po wybraniu z listy nazwy województwa pojawi się pod nim pole "Powiat", w którym należy wybrać nazwę powiatu, na obszarze którego usługa ma zostać wykonana. Po dokonaniu wyboru powiatu pojawi się pole "Miejscowości". Jeśli usługa ma być świadczona na obszarze całego powiatu, to pole "Miejscowości" należy pozostawić puste.

- opcja "Miejscowości" - dotyczy usług wykonywanych tylko w wyszczególnionych miejscowościach. Po wyborze województwa i powiatu powstaje możliwość wpisania listy nazw miejscowości, na obszarze których usługa może być wykonywana.

3. Tytuł aukcji

Jest to tekst, który wyświetla się na liście wszystkich aukcji z danej branży. Często decyduje on o tym, czy użytkownicy wejdą na stronę ogłoszenia, więc powinien jasno określać typ usługi.

4. Opis aukcji

Charakterystyka usługi, dokładny opis zakresu świadczenia usługi, wskazanie sposobu ewentualnej dostawy, możliwości dojazdu, itp.. Jeśli istnieje możliwość kontaktu (na przykład telefonicznego) w celu udzielenia dodatkowych informacji, należy wpisać dane kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail, itp.).

5. Typ aukcji

"Licytacja" - jeśli cena za usługę ma podlegać licytacji przez użytkowników.

"Licytacja z wyborem zwycięzcy" - wyboru zwycięzcy dokonuje osoba dodająca aukcję.

"Zamów od ręki" - jeśli cena za usługę jest stała i użytkownik ma możliwość zamówienia określonej usługi (np. gdy jedna sztuka usługi jest równa jednej godzinie wykonywanej usługi, to zamówienie dziesięciu sztuk oznacza zamówienie dziesięciu godzin pracy nad wykonaniem tej usługi). Jest to forma aukcji bez licytacji.

6. Liczba usług

Jest to deklarowana przez wykonawcę liczba usług dla typu aukcji "Zamów od ręki". Wypełnienie pola jest konieczne przy wybraniu typu aukcji "Zamów od ręki". Przy wyborze opcji "Licytacja" wypełnienie tego pola nie jest wymagane.

7. Cena

Dla opcji "Licytacja" jest to cena, od której rozpoczyna się licytacja. Dla opcji "Zamów od ręki" jest to cena jednostkowa usługi (np. jedna godzina pracy).

8. Czas trwania aukcji

Jest to czas wyświetlania ogłoszenia w serwisie Bazar-pracy.pl.

9. Zdjęcia

Jeżeli istnieje możliwość prezentacji efektów wykonywanej usługi lub przykładów prac, zapraszamy do dodawania zdjęć. Można dodać maksymalnie 2 zdjęcia po 80KB każde. Na liście aukcji z danej branży, zostanie umieszczony symbol informujący, że do aukcji zostały dodane zdjęcia. Dodawanie zdjęć nie jest wymagane.

(na górę strony) Jak brać udział w aukcji?

Zasady ogólne

Jeśli chcesz wziąć udział w licytacji, musisz być zalogowany w serwisie. Gdy wpiszesz kwotę w polu "Twoja oferta" lub ilość sztuk w aukcji o typie "zamów od ręki" nie będąc zalogowanym, serwis przekieruje Cię do strony logowania, a następnie (po poprawnym zalogowniu) z powrotem do strony aukcji z zapamiętaną złożoną ofertą.

Po wpisaniu kwoty w polu "Twoja oferta", w tym samym panelu zostanie wyświetlone potwierdzenie złożenia oferty. Jeśli jesteś pewien chęci licytacji, wybierasz opcję "Zatwierdź". Jeśli nie, wybierasz opcję "Rezygnuj", a serwis wycofuje zaproponowaną ofertę. Po zatwierdzeniu przez Ciebie licytacji, zostanie wyświetlony komunikat o dodaniu oferty, a na liście osób licytujących zostanie dodana Twoja nazwa użytkownika, kwota oraz data złożenia oferty.

W chwili zakończenia aukcji automatycznie zwycięzcą zostaje użytkownik, którego oferta jest "najlepsza". Na konto wystawiającego aukcję i zwyciezcy zostają wysłane wiadomości z danymi kontrahenta w celu umożliwienia kontaktu. Na tym kończy się rola serwisu Bazar-pracy.pl w pośrednictwie pomiędzy stronami.

Licytacja

Minimalne postąpienie pomiędzy aktualną ceną a kwotą oferowaną wynosi 10 groszy. W zależności od typu aukcji ("wykonam usługę", "zlecę wykonanie"), licytacja odbywa się rosnąco lub malejąco.

Wykonam usługę:
Licytacja w górę - osoba zakładająca aukcję określa minimalną kwotę, za którą jest w stanie wykonać wystawianą usługę, a następnie kwota ta podlega licytacji "w górę" przez pozostałych użytkowników - kto zapłaci więcej za tą usługę.

Licytacja z wyborem zwycięzcy - osoba zakładająca aukcję określa minimalny budżet za który jest w stanie wykonać usługę, a następnie użytkownicy dodają swoje oferty (nie mniejsze od budżetu) wraz z ewentualnym opisem dotyczącym danej usługi. Po zakończeniu aukcji wystawiający usługi będzie mógł wybrać zwycięzcę aukcji.

Zlecę wykonanie - osoba zakładająca aukcję określa maksymalny budżet przeznaczony na zakup usługi, a następnie użytkownicy dodają swoje oferty (nie przekraczające maksymalnego budżetu) wraz z ewentualnym opisem sposobu wykonania danej usługi. Po zakończeniu aukcji wystawiający zamówienie na usługę będzie mógł wybrać wykonawcę zlecenia.

Zamów od ręki

Jest to typ kupna dostępny w aukcji "wykonam usługę". Osoba zakładająca aukcję określa cenę jednostkową za wykonanie danej usługi oraz liczbę oferowanych usług. Na przykład, Pan Jan w tym tygodniu zbiera zamówienia na montaż okien. Wystawia zatem auckje typu "Zamów od ręki" z liczbą sztuk odpowiadającą ilości montaży jakie jest w stanie wykonać. W opisie aukcji zaznacza, że jedna sztuka usługi oznacza montaż jednego okna. Natomiast Pani Dorota własnie wymienia u siebie trzy okna, wchodzi zatem na stronę jego aukcji i zamawia trzy sztuki usługi (czyli wymianę trzech okien). Po złożeniu zamówienia otrzymuje od serwisu Bazar-pracy.pl dane Pana Jana, aby móc się z nim skontaktować w celu sfinalizowania transakcji.

Jeśli chcesz zamówić daną usługę (lub usługi), wpisz ich liczbę, a następnie potwierdź wybierając opcję "Zatwierdź". Jeśli chcesz wycofać się z proponowanego zamówienia, wybierz opcję "Rezygnuj". Po złożeniu zamówienia nie ma możliwości wycofania się z niego.

(na górę strony) Jak efektywnie wyszukiwać aukcje?

Szybkie wyszukiwanie

Wpisane wyrażenie będzie wyszukiwane w tytułach aukcji i opcjonalnie w ich opisach. Wyszukiwanie nie będzie przeprowadzane np. w nazwach miejscowości, przez co jeśli w tytule lub opisie osoba zakładająca aukcję nie wpisała szukanej nazwy miejscowości, takie ogłoszenie nie zostanie zwrócone w wynikach wyszukiwania.

Zaawansowane wyszukiwanie

Aby określić szczegóły wyszukiwanej usługi, należy wypełnić pola formularza. Ich wypełnienie nie jest wymagane, jednak żeby uściślić kryteria szukania, należy wypełnić jak najwięcej pól.

Szukaj użytkownika

Aby zobaczyć aukcje lub komentarze danego użytkownika, należy wpisać jego całą nazwę użytkownika. Jeśli wpisany login zostanie odnaleziony w bazie danych, zostanie wyświetlona strona z komentarzami o użytkowniku wraz z linkiem do jego aukcji/ogłoszeń.

Zasady ogólne

Aby rozpocząć wyszukiwanie według słowa lub wyrażenia, należy wpisać w tym polu co najmniej trzyliterowe słowo.

W wynikach wyszukiwania zostaną zwrócone tylko aktywne aukcje, które nie są zakończone.

(na górę strony) Jak promować swoje aukcje lub ogłoszenia?

Doładowanie za polecanie

Kliknij na ikonę "Daj znać" na górze strony, a następnie podaj swój adres poczty e-mail oraz osoby, którą chcesz poinformować o serwisie Bazar-pracy.pl
Pamiętaj, aby wpisać adres swojej poczty e-mail, którą podałeś rejestrując sie w serwisie. W przeciwnym razie Twoje konto nie zostanie zasilone punktami, które otrzymasz za polecenie naszego serwisu.

Polecając nasz serwis otrzymujesz każdorazowo dwa punkty, pod warunkiem, że polecenie wysyłasz za każdym razem do innego znajomego.

Otrzymane w ten sposób punkty możesz przeznaczyć na zamówienie usługi prezentacji Twojego ogłoszenia bądź aukcji na stronie głównej serwisu. Każdorazowe zamówienie usługi to koszt dwóch punktów. Po zamówieniu usługi, z Twojego konta zostanie pobrane dwa punkty, a wybrana przez Ciebie aukcja lub ogłoszenie, zostanie wyświetlone na pierwszej pozycji ogłoszeń promowanych na stronie głównej i pozostanie na pierwszej pozycji dopóki dopóty inny użytkownik nie zamówi tej samej usługi po Tobie.

Wymianę punktów przeprowadzisz klikając na zakładkę "Wymiana" po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie.

Strona główna| Szukaj| Pomoc| Mapa strony| Kontakt HIDDEN_ANCHOR