Regulamin| Mapa strony| Kontakt
Zadaj pytanie wykonawcy
Treść pytania:
Kontakt:
Przepisz kod poniżej:
Kod niedostępny
Kod:


 Bazar-pracy.pl → Dzieci → Inne
Szczegółowe dane o wykonawcy
Wykonawca kancelariaeffect (0)
Data dodania do bazy 2015-01-29 13:12:01
Obszar świadczenia usługi Cała Polska

Pokaż wszystkie aukcje/ogłoszenia wystawiającego
Szukaj aukcji lub ogłoszeń
 
 szukaj w tytułach
 szukaj w opisach

Strona wykonawcy  Odszkodowania za wypadek w szkole lub przedszkolu

 

Bardzo częstą przyczyną wypadków w szkole jest niewłaściwe sprawowanie opieki i nadzoru nad uczniami przez nauczycieli oraz nieodpowiedni stan pomieszczeń szkoły. Takie zaniedbania, o ile staną się przyczyną wypadku w szkole, mogą być podstawą roszczeń poszkodowanego ucznia, wynikających z kodeksu cywilnego.

Warto bowiem wiedzieć, że często spotykane ubezpieczenie NNW nie jest jedynym źródłem odszkodowania za wypadek w szkole. Uczniowi poszkodowanemu w wypadku zaistniałym wskutek zaniedbania szkoły mogą przysługiwać także inne roszczenia, w tym zwłaszcza:

  • jednorazowe odszkodowanie na pokrycie kosztów poniesionych w związku z uszkodzeniem ciała lub rozstrojem zdrowia,
  • renta z tytułu całkowitej lub częściowej utraty zdolności do pracy,
  • zadośćuczynienie, którego zadaniem jest zrekompensowanie wszelkich krzywd niematerialnych, takich jak np. cierpienie fizyczne i psychiczne związane z oszpeceniem ciała,
  • zwrot kosztów leczenia.

Wysokość takich świadczeń – w przeciwieństwie do ubezpieczenia NNW nie jest ograniczona kwotowo, lecz zależy od rozmiaru szkody. Poszkodowany ma prawo do wyrównania szkody w pełnej wysokości.

KIEDY SZKOŁA ODPOWIADA ZA WYPADEK UCZNIA ?
Nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły są zobowiązani sprawować nadzór i opiekować się każdym dzieckiem, które zostało im powierzone przez rodziców. Obowiązek opieki i nadzoru nad uczniami dotyczy nie tylko lekcji, ale również przerw oraz zajęć dodatkowych organizowanych przez szkołę, zarówno na jej terenie, jak i poza nią. Do podstawowych obowiązków szkoły należy także zapewnienie właściwego wyposażenia sal oraz obiektów, a także zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie szkoły.

Podmiotem odpowiedzialnym za wypadek jest zawsze organ prowadzący szkołę. Publiczne placówki szkolne są zakładane i prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego. Szkoły niepubliczne mogą prowadzić inne osoby, zarówno fizyczne, jak i prawne. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, właśnie na organach prowadzących spoczywa odpowiedzialność cywilna za wynikłą szkodę.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG W ZAKRESIE DOCHODZENIA ROSZCZEŃ ZA WYPADEK W SZKOLE ?


Sprawy z zakresu wypadków w szkole należą do spraw skomplikowanych, dlatego też warto skorzystać w tym zakresie z usług profesjonalistów. Doświadczenie prawników Kancelarii Effect w tego typu sprawach pozwoli skutecznie wywalczyć dla poszkodowanego należne odszkodowanie.

JAK ZAMÓWIĆ USŁUGĘ DOCHODZENIA ROSZCZEŃ ZA WYPADEK W SZKOLE ?
Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usług Kancelarii Effect w zakresie uzyskania odszkodowania za wypadek w szkole lub przedszkolu, prosimy o niezwłoczny kontakt z nami:

tel./fax: (12) 631 14 51,
tel. kom.: 690 454 238,
e-mail: biuro@kancelaria-effect.pl,

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej - kancelaria-effect.pl, gdzie znajdą Państwo bardziej szczegółowe informacje o każdej ze świadczonych przez nas usług, a także dane teleadresowe naszej firmy.

 

Zachęcamy także do śledzenia aktualności w naszym serwisie, a także naszych oficjalnych profili na facebooku, twitterze oraz google+. Można tam znaleźć najświeższe informacje nowościach w ofercie Kancelarii Effect oraz wiele ciekawostek związanych z branżą odszkodowawczą oraz windykacyjno prawną.

 

Zapraszamy do współpracy.

Kancelaria Effect S.C.
Odszkodowania za wypadek w szkole - Kraków

 


Firma: Kancelaria Effect - Odszkodowania Powypadkowe


Adres: Urzędnicza 20/10,
30-051 Kraków
woj. małopolskie


Osoba kontaktowa: Rafał Latos
e-mail:
telefon: 0126311451, NIP: 677-23-81-117
Wyświetleń: 1220
Strona główna| Szukaj| Pomoc| Mapa strony| Kontakt HIDDEN_ANCHOR